Praktické informace

Pravidla

Obecná pravidla: ke stažení ZDE (.pdf)

Dovednosti: ke stažení ZDE (.pdf)

Termín

8.-13. srpna 2017 - Příjezd a budování zázemí je možné od úterý, hra začíná ve středu odpoledne.

Cena

600,- Kč / dospělý - hráči, neherní doprovod, fotografové, zkrátka kdokoli, kdo bude v dané lokalitě během hry využívat organizátory připravené území a zázemí + zaplatí do 30.6. 2017 na účet u mBank 670100-2202288179/6210 - do poznámky uveďte příjmení účastníka, za kterého platíte. Děti do 15ti let není nutné platit předem, jeden nikdy neví, jestli budou zdraví a schopní jet:)
800,- Kč / dospělý - který platí na místě nebo až po 30.6. 2017
300,- Kč / hráč do 15 let
0,- Kč / děti do 3 let

Sleva 200,- Kč za dovezený stylový příbytek (historický stan, domeček apod.), ať už v něm bude bydlet majitel nebo ho dá k dospozici jiným hráčům nebo orgům pro herní účely. Domeček je potřeba domluvit předem, pošlete mail ideálně s fotkou a přibližnými rozměry.

Platby

Vzhledem k (ne)spolehlivosti a (ne)schopnosti některých zájemců o hru komunikovat, jsme přikročili k (ne)populárnímu preventivnímu opatření:

Prosím, přihlaste se prosím nejpozději do 20.6. 2017 a platbu pošlete do 30.6. na účet.
Účet je u mBank, číslo účtu: 670100-2202288179/6210 - do poznámky uveďte příjmení účastníka, za kterého platíte. Platbu do termínu je nutné poslat za účastníky starší 15ti let, mladší děti můžete zaplatit na místě podle toho, kolik jich nakonec dorazilo. Víme, že u dětí není nikdy jisté, jak budou zdravé apod. Po tomto termínu je účastnický poplatek 800,- Kč k možnosti platby předem přibude i možnost platby na místě. Cena za děti do 15ti let zůstává stejná. Plnohráči kteří nezaplatí do 30.6. a nebudou nijak komunikovat budou nahrazeni.
Všechny peníze budou pro jistotu utraceny před hrou, proto je platba nevratná. Pokud z jakýchkoli důvodů nebudete moci přijet můžete za sebe poslat náhradníka.  

Pokud se přihlásíte po 20.6. 2017, už nebude možné připravit linku pro plnohráče - můžete ale jet jako křoví nebo polohráč.
S jakýmikoli platebními problémy kontaktujte Bagra. 

Ubytování

Na kraji herní území je tzv. OFFzóna - jedná se o prostor, kde: 

  • bude velká, herní, ale ne úplně stylová hospoda
  • nemusíte zde zůstávat v roli - ideální místo pro odpočinek, když je vám nepříjemné hrát několik dní v kuse ve dne v noci
  • (Dodatečná poznámka - v roli samozřejmě zůstat můžete a hospodští i lidé okolo vás se tomu přizpůsobí. Jen na tomto místě zkrátka nevadí nějaké ty neherní poznámky, souromé povídání s kamarády o tom, jak se tak mají nebo nestředozemní písničky a podobné věci, které by ve hře mohly okolní hráče rušit.)
  • můžete postavit moderní stan
  • je ideální zázemí, pokud budete mít sebou malé dítě

Nocleh je možný buď přímo na herním území nebo v OFFzóně. Ubytování na herním území ve frakcích je připravené stylové v domečcích nebo stanech, ale je omezené, plnohráči mají pochopitelně přednost. Můžete také vzít vlastní stylové ubytování, získáte tak slevu na vstupném, ale kvůli prostoru je potřeba domluvit se předem.

Rodinám s dětmi doporučujeme ubytovat se v OFFzóně - kvůli pohodlí, snadno dostupné stravě i vodě, ohništi a předevší hrou nerušené noci.

Strava

Jídlo není v ceně akce. Na hře budou dvě hospody - jedna velká v OFFzóně a menší, stylová hospoda v Hůrce. 

Můžete si také vařit sami, ale pokud k tomu potřebujete otevřený oheň, tak jen na domluvených a povolených ohništích. To se týká i polních plynových vařičů.

Děti ve hře

www.efka.cz

Děti do tří let jedou zdarma, není pro ně připraven program a po herním území se smí pohybovat pouze s rodičem nebo dospělým dozorem. Hlídání si mezi sebou můžete domluvit s ostatními rodiči, zřejmě jich tam bude víc:) Ubytování doporučujeme v OFFzóně, jinde nemůžeme zaručit klid. Pokud se půjdete s malými dětmi jen tak projít po Středozemi, zkuste prosím nějak rozumě zapadnout - pokud uvidíte boj, nedělejte zvědavé diváky, ale rychle utečte nebo se přikrčte za strom a využijte dětskou schopnost zmizet položením ruky na hlavu. Nebo můžete mít kostým lesního zvířete, rostliny... který nebude nápadný. Středozem zkrátka není úplně bezpečná a procházet se po ní jen tak s miminkem není rozumné:)

Ilustrativní foto, autor Eva Svobodová

Děti ve věku zhruba 3-12 let se už mohou okrajově zapojovat do hry, většinou v rámci vlastních dějových linek. Po herním území se ale smí pohybovat pouze s dospělým doprovodem - koho si seženou, toho mají. Každý den je pro ně k dispozici jeden doprovod od organizátorů, který je vezme někam na výpravu. Záleží tedy na nich, jestli půjdou s ním nebo budou hrát s někým jiným.
Herní předměty, lokace, postavy atd. označené výrazně žlutě jsou součást dětské linky. Děti nemají žádné výhody ani nemohou hrát superhrdiny - pokud potkají bojovou postavu, která není označená výraznou žlutou šerpou, jsou opravdu malé děti, které potkali opravdu velkého bojovníka. Nebudou s ním bojovat, ale utečou a schovají se - pokud se chytí stromu a položí ruku na hlavu, jsou neviditelné.
Pokud děláte doprovod takto starým dětem, je dobré dát pozor jednak na to, aby nekazily hru ostatním a současně aby se skupinka vytratila ze situací, kdy se děje něco nevhodného pro takto staré děti - boj, nepříjemná hádka a určité vyhrocené situace, především situace se sexuálním podtextem. Tzn. pokud se bojuje, nedělejte zvědavé diváky postávající kolem. Pokud to vypadá na opravdu nepříjemnou, vyhrocenou hádku (herní i neherní;), zkuste se s nimi nenápadně přesunout jinam - kvůli dětem i hádajícím se hráčům, kteří by se možná zbytečně omezovali. 
S dětmi můžete v rozumné míře zasahovat i do "dospělé" linky (přivolat pomoc, něco vypěstovat a prodat apod.), ale motivujte děti ke hře. Pokud někde zuří boj a utíkáte pro pomoc, necouráte se jako na procházku. Když se plížíte nebezpečným územím, skrývejte se a pohybujte se tiše. Atd. 

Děti nad 12 let musí mít sebou na hře alespoň jeden dospělý doprovod. Na hře má dvě možnosti - hrát dětskou linku s mladšími dětmi nebo jet za polohráče, kteří mohou svobodně zasahovat do děje a pohybovat se po herním území i bez doprovodu. Děti nad 12 let nemohou jet za křoví - pokud se rozhodnou hrát, je dobré, aby měli alespoň přibližně připravenou postavu, pomůže jim to ve hře. Nemohou jet ani za plnohodnotné hráče, neradi bychom, aby na nich závisely příběhové linky ostatních - kdyby se během hry rozhodly hrát s mladšími, narušilo by to hru ostatním.

Kterou možnost si vyberou, necháváme na jejich rozhodnutí a ideálně konzultaci s rodičem nebo zkušeným hráčem, který dítě zná. I dětské linky jsou zajímavé, napínavé a složité, do jisté míry mohou i ovlivňovat celkovou hru. Jako polohráč má dítě větší svobodu a širší možnost hry, ale také vyšší riziko toho, že se dostane do nepříjemných situací, jeho postava může přijít o život a divočina je pro něj stejně nebezpečná jako pro ostatní. Polohráč nemá dětskou možnost skrýt se za strom s rukou na hlavě - pokud se rozhodne sám procházet pro herním území, musí v případě ohrožení utéct nebo se reálně skrýt. V boji ho nebudou šetřit ostatní hráči ani bestiář. Může být zajat a využit k vydírání... Prosím, dobře zvažte, co bude pro dítě příjemnější, psychická zralost a odolnost je v tomto věku velmi indiviuální.

Zvířata ve hře

Čím méně zvířat, především psů na hře bude, tím budeme raději. Pokud opravdu nemáte jinou možnost než vzít zvíře s sebou, dodržujte prosím následující pravidla.

  • Zvíře je v OFFzóně, blízkosti stanů nebo herních obydlí VŽDY na vodítku. 
  • Pokud mu vadí, že by na něj nějaký člověk byť omylem šlápl, zatahal ho za ucho nebo mu jinak způsobil bolest a reagovalo by kousnutím, musí mít v OFFzóně a blízkostí stanů nebo herních obydlí náhubek nebo být v uzavřené přepravce.
  • Mimo OFFzónu a herní bydliště smí být zvíře na volno jen pokud má 100% přivolání a nevyjíždí po náhodných kolemjdoucích - zubama ani zvukama:)
  • Zvíře nekouše, nežužlá ani neočůrává cizí stany či jiný majetek. 
  • Pokud je zvíře agresivní, hlučné nebo jinak výrazně znepříjemňuje život svému okolí, může být ze hry vypovězeno. V případě potřeby i se svým majitelem.

Místo

Bývalá vesnice Horní Krupá u vesnice Horní Rokytá u Mnichova Hradiště (jako předchozí ročníky). Přesné místo herní Hůrky:

Prázdninová doprava na místo je poměrně obtížná. Tradiční cesty jsou dvě - vlakem do Mnichova Hradiště (odtamtud zavolat organizátorům, že vás je na nádraží víc - dojedeme pro vás) nebo autem. Dostopovat (po silnici Mnichovo Hradiště - Mimoň) lze na místo vzdálené asi 1500 metrů od Hůrky. Na autobus do Horní Rokyté nespoléhejte (i když i tím už se to v minulosti hráčům podařilo), busem z Mimoně nebo Mnichova hradiště do Kuřivod je šance se dopravit . Auta vykládejte u Hůrky  nebo Bestiáře po vyložení herního nákladu prakujte na domluveném parkovišti v Kuřivodech, aby nepřekážela na hře (asi dva kilometry od herního prostoru). Autem nenajíždějte na polní a lesní cesty ani mimo cesty.

Parkování je možné v obci Kuřivody, je tam velké parkoviště. Je zhruba 2,5km od OFFzóny u herního území.

Z mobilních operátorů má bezproblémový signál na herním území jen Vodafone. O2 a T-mobile mají problémy, zhruba kilometr od herního prostoru ale fungují.