Frakce

Seveřané ze Starého brodu

Seveřané, předci Rohirů, jsou převážně zemědělci, chovatelé koní, řemeslníci a obchodníci. Starý brod vznikl na křižovatce obchodních cest u brodu přes Anduinu, proto zde potkáte i trpasličí a jiné kupecké výpravy ze vzdálených krajů. 

Podrobnosti ZDE.

Hobiti z Ostružné 

Půlveliký, pokojný národ, který se snaží žít co nejvíce v poklidu. Mají blízko k přírodě, rádi zakládají zahrady a pěstují obilí a zeleninu. Milují dobré jídlo a vaří jedinečné pivo. Některým rodinám se nedostává tolik klidu, kolik by se jim líbilo a proto stále častěji odcházejí přes Mlžné hory hledat lepší místo k žití. Role půlčíků je ideální pro rodiny s dětmi. 

Podrobnosti ZDE.

Meddědovci

Svérázný národ kožoměnců, ctí a milují vše živé, živí se zemědělstvím, sběrem a tím, co jim poskytnout zvířata. Nikdy nezabíjí kvůli potravě, s oblibou ale loví skřety a jiné zlé bytosti. Chovají včely a pečou pověstné medové koláče. 

Podrobnosti ZDE.

Elfové z Hvozdu

Malý tabor Thranduilových hraničářů se během posledních let rozšířil i o nevojenské obyvatele. Těm stísněnost nových jeskyní nesvědčí a raději usínají pod korunami tisíciletých stromů. V blízkost statečných bojovníků se cítí v bezpečí.

Podrobnosti ZDE.

Tábor dřevorubců

Před pár lety dorazilo z jihu za obživou několik mladých lidí. Kácejí stromy, které plaví po řece na jih do dolů nebo na stavbu lodí. 
Ze zbytků dřeva stavějí milíře a pálí dřevěné uhlí - to prodávají trpaslíkům z Morie. 

Ostatní

Ve světě se samozřejmě objevují rozličná nezařaditelná stvoření – počínaje tuláky, kupci, enty, čaroději... Buďto si řeší vlastní záležitosti a nemíchají se do problémů ostatních nebo chrání ostatní a nezištně jim pomáhají. Je však jasné, že takových rolí nemůže být na hře mnoho, protože by bylo těžké napojit všechna ta nezávislá individiua na příběh.

Bestiář

Raději spíše bojujete než hrajete? Nevadí vám střídat role? Přihlašte se za bestiář - jídlo a celodenní zábava zajištěna!

Podrobnosti ZDE.

Typy hráčů:

Dobrodruzi (plnohráči)

• Jsou plně zapojeni do příběhu, řeší své osobní linky i okolní děj.
• Postavy jsou pro-vázané s ostatními.
• Postavu si vytvoří sami, společně s námi nebo využijí některou z předpřipravených postav.

Obyvatelé (polohráči)

• Jsou plně zapojeni do příběhu v rámci své frakce s minimem osobních linek.
• Postavy jsou prová-zané s ostatními jen okrajově.
• Nechávají se unášet okolím a reagují na události, které přinese doba.
• Užívají si své každo-denní povinosti a oživují prostředí, např. rolník, bylinkář, voják, kovář, lovec atp.

Křoví 

• Nemají připravené postavy, nemají vazbu na ostatní hráče ani na příběh.
• Jedou si užít atmosféru Středozemě – nemusí se zapojovat do řešení problémů, ale svým chováním nesmí narušovat atmosféru dané frakce (voják se účastní běžného chodu vojenské jednotky a poslouchá rozkazy, sedlák se věnuje svému statku, bard chodí do hospody hrát karty nebo pouští klepy apod.).